Zwycięski debiut GKS w IV lidze!

Od wyjazdowego zwycięstwa 1-0 nad LKS Jastrząbka rozpoczęła swoją przygodę w IV lidze drużyna GKS Drwinia. Jedyną bramkę meczu zdobył w 70 minucie Wojciech styczeń.

LKS Jastrząbka – GKS Drwinia 0-1 (0-0)
Bramka:Wojciech Styczeń 70′
Jastrząbka:?
GKS:Piątek – Śliwa, G. Mikler, Tomala, Cygan (62′ Piech), M. Kaczmarczyk II, Rynduch, Buczek, Kaźmierek (M. Kaczmarczyk I) – Madej (88′ Matusik), Styczeń (84′ D. Mikler).

W pierwszej kolejce GKS ominęła możliwość debiutu w rozgrywkach IV ligi. Wszystko ze względu na prośbę Watry Białka Tatrzańska o przełożenie meczu ze względu na trudną sytuację kadrową (zespół z Białki pierwotnie został relegowany, a następnie przywrócony do rozgrywek IV ligi). W czwartkowy wieczór GKS zagrał w Nowej Jastrząbce, która na stałe zapisze się w historii GKS-u. Pierwszy rywal w IV lidze i pierwsze zwycięstwo. W składzie beniaminka zagrali nowo pozyskani zawodnicy – Łukasz Piech (poprzednio Borkowianka), Mateusz Kaczmarczyk II (Czarni Kobyle), Jakub Madej (Puszcza Niepołomice).

Janusz Piątek (trener GKS):Pierwsza połowa miała wyrównany charakter. Co prawda gospodarze uzyskali optyczną przewagę, ale nie powodowała ona jakiegokolwiek zagrożenia pod naszą bramką. Po zmianie stron to GKS przejął inicjatywę. W 70 minucie strzeliliśmy gola i potrafiliśmy do końca spotkania ten wynik wybronić. Stworzyliśmy sobie także dwie bardzo dobre sytuacje do podwyższenia rezultatu. Chciałbym podziękować i pogratulować zwycięstwa w tym debiutanckim meczu w tej klasie rozgrywkowej zawodnikom, a także zarządowi i wszystkim działaczom za trud ich pracy, którego zwieńczeniem był ten pierwszy mecz w IV lidze.

W następnej kolejce, GKS zagra na wyjeździe z Rytrem.